Ulica Stanisława Małachowskiego po modernizacji

Zakończono rozpoczętą w maju br. modernizację ul. Stanisława Małachowskiego. W ramach realizowanej inwestycji wymieniono nawierzchnię jezdni wraz z jej podbudową, przebudowano skrzyżowania z drogami obsługującymi sąsiednie kwartały oraz wybudowano nową sieć kanalizacji deszczowej.

Zakres robót, oprócz budowy jezdni o nawierzchni z betonu asfaltowego, obejmował także przebudowę zjazdów o nawierzchni z kostki betonowej. Od podstaw wybudowano także obustronne chodniki, a także zniesiono występujące bariery architektoniczne utrudniające poruszanie się osobom z niepełnosprawnościami.

W ramach inwestycji, w pasie drogowym obustronnie, naprzemiennie wydzielono miejsca parkingowe oraz odtworzono pasy zieleni oddzielające ciągi piesze od jezdni. Wymieniono także oznakowanie pionowe i poziome.

W ramach wykonanej modernizacji, ulica wzbogacona została o liczne nasadzenia roślinności, która przyczyni się do niwelowania tzw. wysp ciepła szczególnie uciążliwych w zwartej, miejskiej zabudowie, a także w zależności od zmieniających się pór roku, będą jej ozdobą. Wśród nasadzeń znalazły się m. in. róże, kaliny, ozdobne trawy i hortensje, a także inne ozdobne krzewy i byliny.

Modernizacja ulicy została zakończona przed wyznaczonym w umowie o udzielenie dofinansowania terminem wykonania zaplanowanych prac, określonym na kwiecień 2021 r.

Wartość inwestycji wyniosła 2.450.000 zł, z czego 50% środków pochodzi z Funduszu Dróg Samorządowych i 50% z budżetu Słupska.

Stanowisko ds. wdrażania, monitorowania i promocji rewitalizacji miasta

Urząd Miejski w Słupsku Wydział Zarządzania Funduszami pl. Zwycięstwa 1 (mały ratusz) 76-200 Słupsk

rewitalizacja@um.slupsk.pl