Uroczystości majowe - 2 i 3 maja br.

Żołnierza zapinający flagę RP na maszt

W imieniu Komitetu Obchodów Świąt Państwowych i Rocznic Historycznych przy Prezydencie Miasta Słupska zapraszamy mieszkańców Słupska i regionu do udziału w uroczystościach upamiętniających ważne w naszej historii wydarzenia i symbole.

2 maja br. będziemy świętowali Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej; spotykamy się na pl. Zwycięstwa, przy pomniku Żołnierza Polskiego:

- godz. 11.50 - wystawienie posterunków honorowych przy pomniku Żołnierza Polskiego na pl. Zwycięstwa, zbiórka pocztów sztandarowych i Gości biorących udział w uroczystościach

- godz. 12.00 - rozpoczęcie uroczystości, podniesienie flagi Rzeczypospolitej Polskiej i wspólne zaśpiewanie Hymnu Rzeczypospolitej Polskiej. Wysłuchamy przemówień okolicznościowych, a następnie oficer Wojska Polskiego odczyta informację o ustanowieniu Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

3 maja br. wspólnie będziemy obchodzili Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja, 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji:

- godz. 9.50- zbiórka pocztów sztandarowych i Gości biorących udział w uroczystościach przed kościołem Mariackim

- godz. 10.00 - msza św. w intencji Ojczyzny w kościele Mariackim

- ok. godz. 11.15 (po mszy św.) przemarsz spod kościoła Mariackiego pod pomnik Jana Kilińskiego

- rozpoczęcie uroczystości pod pomnikiem Jana Kilińskiego: podniesienie flagi Rzeczypospolitej Polskiej i wspólne zaśpiewanie Hymnu Rzeczypospolitej Polskiej. Następnie wysłuchamy fragmentów Konstytucji 3 Maja, a także okolicznościowych przemówień i  Apelu Pamięci; oddana zostanie salwa honorowa, a przybyłe delegacje złożą wiązanki pod pomnikiem.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Informujemy, że w związku z przygotowaniami do obchodów Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej (2 maja) , a także wydarzenia Festa Italiana - Włochy w sercu Słupska - 2- 5 maja ( link do wydarzenia:  https://www.facebook.com/events/691575759663773 ) Pl. Zwycięstwa zostanie wygrodzony i wyłączony z ruchu kołowego w terminie od godzin porannych 30 kwietnia br. do 5 maja br. do godz.wieczornych*.

Prosimy w tym czasie stosować się do nowej organizacji ruchu i nie pozostawiać pojazdów na placu w wyznaczonym terminie.

*Droga przejazdowa wzdłuż ratusza będzie dostępna dla użytkowników; dostęp do stacji ładowania pojazdów elektrycznych także będzie zapewniony.

Aktywna majówka. Od 1-5 maja darmowy rower miejski dla posiadaczy Słupskiej Karty Mieszkańca

A to gratka! W majówkę (1-5 maja) rowery miejskie będą dostępne za darmo dla osób posiadających Słupską Kartę Mieszkańca.

Słupska Majówka 2024: co, gdzie, kiedy

To będzie wyjątkowo długa, smaczna i odprężająca SŁUPSKA MAJÓWKA. Zobaczcie w naszej majówkowej książeczce, co-gdzie-i-kiedy będzie się działo od 1 do 5 maja w Słupsku.

Słupska Majówka 2024: co, gdzie, kiedy