Życzenia Pani Prezydent dla Maturzystów

Zielona koniczyna a na niej napis Powodzenia na maturze!

Nigdy nie oceniaj wysokości góry, dopóki nie osiągniesz jej szczytu. Wtedy zobaczysz, jak była niewysoka".

Dag Hammarskjöld

Drogie Maturzystki, drodzy Maturzyści!

Życie to najpiękniejszy dar, jaki otrzymaliśmy, to chwila, w której możemy doświadczać radości, przyjaźni, zaufania, miłości. To tak naprawdę tylko moment, kiedy jesteśmy w tym miejscu, tu i teraz, dla siebie. Czasem mierzymy się z pewnymi trudnościami, ale tylko po to, by osiągać nasze plany, marzenia i spełnienie. I dlatego życie jest tak cenne i niepowtarzalne.

Jesteście teraz w najpiękniejszym momencie swojego życia. Zdobyliście już pewną wiedzę - tak w wymiarze edukacyjnym jak praktycznym. Macie za sobą różne doświadczenia, rozwijacie swoje zdolność i umiejętności, planujecie to, co jest dla Was najważniejsze i do czego chcecie dążyć.

Dlatego z wielką serdecznością życzę Wam, by nadchodzący czas egzaminów maturalnych był dla Was okazją do sprawdzenia się, przystankiem, momentem zamknięcia pewnego etapu i przejścia do kolejnego. Niech pytania i zagadnienia, z którymi się zetkniecie, będą dla Was zawsze szansą do pewnej ekspresji, prezentacji siebie, otwarciem drzwi do marzeń, które są dla Was motywacją, źródłem siły i celem. Bądźcie odważni, uwierzcie w ten potężny zasób wiedzy, jaki posiadacie, z sukcesem przejdźcie przez ten miesiąc. A później maj już zawsze będzie kojarzył się Wam ze słonecznymi, radosnymi, emocjonującymi dniami.

Jestem przekonana, że tak będzie. Powodzenia!

Krystyna Danilecka-Wojewódzka

Prezydentka Miasta Słupska