Uroczyste podsumowanie ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2023”

Praca ucznia przedstawia chłopca z dwoma obliczami: smutnym i wesołym.

W dniu 5 marca br. w Teatrze Rondo odbyło się uroczyste podsumowanie słupskich działań edukacyjnych przeprowadzonych w ramach
23 edycji Ogólnopolskiej Kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”.

W naszym mieście była to już 18 edycja.

W ramach konkursów nadesłano tysiące prac
z całej Polski, spośród których wyróżniono
45 uczniów słupskich szkół.

Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody przyznane przez Fundację „Trzeźwy Umysł” oraz Miasto Słupsk.

Wyróżnienia otrzymali również koordynatorzy, którzy w 2023 roku aktywnie propagowali działania profilaktyczne kampanii.

Wydarzenie poprowadzili: Pani Marta Makuch – Zastępca Prezydenta Miasta Słupska,
Pani Beata Pawlicka – Dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych oraz pomysłodawca i organizator kampanii Pan Piotr Adamski – Prezes Fundacji „Trzeźwy Umysł”.

Szczególne wyróżnienie uzyskał Filip Abramik uczeń klasy V Szkoły Podstawowej nr 11 w Słupsku, którego praca zdobyła I miejsce w konkursie na projekt plakatu pn. „Mój pomysł na zdrowie”. Pomysł młodego słupszczanina został przeniesiony na plakat profilaktyczny i razem z innymi materiałami edukacyjnymi przekazany do szkół na terenie całej Polski.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach.

Zadanie sfinansowane zostało z budżetu miasta Słupska w ramach realizacji Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień.

Na zdjęciu widzimy dzieci z nagrodami i prowadzących na tle prac plastycznych.
Na zdjęciu widzimy prowadzących wydarzenie na tle prac plastycznych tj. dwie kobiety i mężczyzna.
Na zdjęciu widzimy książki i dyplomy leżące na stole, pod stołem kolorowe worki oraz wystawę prac plastycznych.