Plan strategiczny międzykulturowej integracji migrantów

logo projektu EU-Belong

W dniu 23 kwietnia 2024 r. Zarząd Województwa Pomorskiego przyjął dokument - Plan Strategiczny międzykulturowej integracji migrantów dla województwa pomorskiego.
Dokument powstał w ramach projektu międzynarodowego pn. EU-BELONG: Międzykulturowe podejście do integracji migrantów w regionach Europy.

Plan Strategiczny ma wzmocnić potencjał regionu, a także współpracę z publicznymi i prywatnymi partnerami, tym samym trwale wspierać ich kluczową rolę w integracji obywateli państw trzecich. Ma na celu ustandaryzowanie działań regionalnej polityki migracyjnej. Powstał przy współpracy regionalnych interesariuszy polityki migracyjnej w tym członków i członkiń Platformy Współpracy oraz Pomorskiej Rady ds. regionalnej polityki migracyjnej.
Aktualna sytuacja migracyjna w obliczu, której znajduje się Europa, uwidoczniła jeszcze większą konieczność wdrożenia systemowych rozwiązań dotyczących integracji migrantów.
Głównym celem regionalnych działań integracyjnych jest osiągnięcie sprawnego i przejrzystego systemu międzykulturowej integracji osób z doświadczeniem migracji, przebywających na terenie województwa pomorskiego, skupiającego się na zasadach równości, różnorodności i pozytywnej interakcji.

Zachęcamy do zapoznania się z Planem Strategicznym oraz wdrażania jego założeń w codziennych działaniach na rzecz osób z doświadczeniem migracji.

Dokument do pobrania pod linkiem: rops.pomorskie.eu/2024/04/23/plan-strategiczny-przyjety