3 maja obchodzimy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja oraz Dzień Bez Komputera

Na zdjęciu pokazana jest klawiatura laptopa przewiązana łańcuchami po przekątnych i spiętymi kłódką na środku

Dla Polaków dzień 3 Maja to data szczególna. Na pamiątkę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja mamy ustawowo dzień wolny od pracy. Jest to świetna okazja, aby celebrować również Dzień Bez Komputera.

U wielu osób komputer jest podstawowym narzędziem pracy. Część z nich korzysta z tego urządzenia również poza pracą do wykonywania codziennych czynności m.in. do robienia przelewów czy jako dostęp do rozrywki. Komputer stał się również narzędziem wspierającym naukę dzieci i młodzieży. Jednak należy pamiętać, że nadmierne korzystanie z urządzeń cyfrowych może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, nie tylko do zaburzeń postawy, ale także do ograniczenia zdolności interpersonalnych, poznawczych, a nawet uzależnień. Dlatego ważne jest, by dorośli świadomie regulowali czas jaki dzieci spędzają przed ekranami, promując inne formy spędzania czasu wolnego.

Pozwólmy sobie na odpoczynek od technologi i odkrycie innych atrakcyjnych dla nas możliwości spędzenia czasu. Celebrujmy ten wyjątkowy dzień dając sobie możliwość kontaktu z sobą, z bliskimi, naturą. Warto wybrać się na wiosenny spacer i zobaczyć co w trawie piszczy, wyciągnąć dawno zapomniane planszówki, książki, czy wrócić do dawnych pasji, aktywności fizycznych.

Przyłącz się do wyzwania - 3 maja Dzień Bez Komputera!

Link do Diagnozy Problemów Uzależnień Behawioralnych na terenie Miasta Słupska przygotowanej przez Akademię Pomorską w Słupsku w 2022 r.